Badanie USG sutków jest bezbolesne, nieinwazyjne i nie wymaga żadnego przygotowania ze strony pacjentki. Trwa około 15 - 25 minut. Pacjentka chwilę po badaniu otrzymuję dokumentację zdjęciową z video-printera wraz z opisem wykonanym przez lekarza. Na wizycie lekarz omawia z pacjentką wynik badania.

USG sutków to badanie obrazowe piersi, za pomocą ultradźwięków. W badaniu tym wykorzystywane są niesłyszalne dla ucha ludzkiego ultradźwięki, najczęściej o częstotliwości 1-10MHz. Za pomocą specjalnej sondy emitowane są w stronę piersi, odbijając się od tkanek gruczołu piersiowego, po czym odbite fale ultradźwiękowe przetwarzane są na impuls elektryczny, który następnie pojawia się jako obraz na monitorze komputera. Wykorzystywane ultradźwięki są bezpieczne dla organizmu, a samo badanie ultrasonograficzne jest bezbolesne. Badanie USG jest badaniem dokładnym i wykrywa nawet kilkumilimetrowe zmiany w piersiach.

Jak przebiega badanie USG sutków?

Do przeprowadzenia badania USG sutków należy położyć się plecami na łóżku, podkładając jedną rękę pod głowę. Powoduje to spłaszczenie piersi i pozwala na lepsze zobrazowanie gruczołu piersiowego. Na badane piersi oraz pachy nakładany jest specjalny żel, który ułatwia przewodzenie fal ultradźwiękowych. Następnie przykładana jest głowica aparatu ultrasonograficznego, którą przesuwa się powoli po całym obszarze badanym. Badanie pozwala wykryć zmiany wielkości od pięciu milimetrów i odróżnić guz nowotworowy od torbieli.

Badanie sutków Warszawa - USG piersi

 

 Gabinet Warszawa Bemowo
© Diagnostyka USG Warszawa Bielany Żoliborz Bemowo Białołęka