Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest profilaktyka w każdej dziedzinie naszego życia. Tak jak profilaktyką jest przegląd zębów u dentysty – bo o wiele łatwiej i taniej leczy się małe dziury, czy wizyta u ginekologa i cytologia mają na celu wczesne wykrycie np. raka szyjki macicy, tak profilaktyką jest badanie usg piersi, aby  możliwie wcześnie wykryć ewentualne zmiany. Chcąc nie dopuścić do rozwoju choroby, musimy być o krok przed nią. Nie wszyscy wiedzą, że odpowiednio wcześnie wykryte zmiany są w 100% wyleczalne. Wykonanie badania usg piersi jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, a  wykonywane regularnie raz w roku może zaoszczędzić nam wielu cierpień.
badanie USG sutków Warszawa

Zła dieta, stres, brak aktywności fizycznej, nadużywanie używek czy genetyczne skłonności do dziedziczenia chorób nowotworowych to tylko niektóre z czynników zwiększających ryzyko zachorowania na raka.
Statystyka zachorowalności i umieralności na nowotwory jest zatrważająca, w większości przypadków, pacjenci zgłaszają się do lekarza z wyraźnymi objawami a to już jest często oznaka zaawansowanego procesu chorobowego. Lekarze alarmują, że wczesne wykrycie guzów w piersi pozwala na ich pełne wyleczenie, a tym samym  zapobiega rozwojowi choroby nowotworowej.

Do profilaktyki raka piersi zalicza się także utrzymywanie przez kobiety na górnej granicy poziomu żelaza w organizmie, wczesne zajście w ciążę i długie karmienie piersią. Uregulowany tryb życia i dbałość o sylwetkę także nie jest bez znaczenia, gdyż stres i otyłość zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi.

© Diagnostyka USG Warszawa Bielany Żoliborz Bemowo Białołęka